Domowy sposób na poprawę wzroku. Bardzo wysoka skuteczność

Dane dotyczące problemów ze wzrokiem są przerażające, według badań około 70 procent Polaków ma problemy z widzeniem, a u co drugiej młodej osoby wykryto wadę wzroku. Z roku na rok problem ten wzrasta, przede wszystkim przez brak działania w kierunku naprawy wzroku. Codzienne męczenie oczu i usilne natężanie wzroku przy pracy na komputerze, oglądaniu telewizji czy chociażby rozwiązywaniu krzyżówki pogarsza sprawę.

Lupa

Wady wzroku przynajmniej częściowo wynikają z nieprawidłowej pracy mięśni sterujących ułożeniem i kształtem poszczególnych elementów gałki ocznej. Jest to założenie całkowicie prawdziwe na gruncie współczesnej wiedzy okulistycznej. Badania kliniczne potwierdzają, że przynajmniej w części przypadków ćwiczenia mięśni oczu są skuteczne w leczeniu lub przynajmniej wspomaganiu terapii wad wzroku. W związku z tym czy jesteśmy w stanie sami skorygować swoją wadę wzroku?

Początek powstania metody korekcji wzroku

Archiwalne zdjęcia Archiwalne zdjęcia Archiwalne zdjęcia Archiwalne zdjęcia
Rys. 2 Pierwsze okulary przeciwsłoneczne

Idea i koncepcja wywodzi się ze prehistorycznej techniki inuitów, którzy walczyli ze ślepotą śnieżną powodowaną przez blask słońca odbijający się od białego śniegu. Wówczas tworzyli oni okulary z kości morsów i fok, które dzięki wąskim szczelinom do patrzenia wpuszczały mniej światła do oczu, zapobiegając negatywnym efektom słonecznym.

Przez przypadek odkryto, że osoby, które widziały nie wyraźnie od razu po założeniu tych okularów widzieli ostry i czysty obraz. A to wszystko przez naprawę błędu refrakcji czyli nieprawidłowego wpadania światła słonecznego do oka. Przez ówczesną małą wiedzę, nie wykorzystano potencjału tej techniki.

Metoda „Patrzenia przez dziurkę”. Czy działa również na Ciebie?

Jest wiele teorii na pochodzenie tej metody. W latach 80. naukowcy z Uniwersytetu w Pensylwanii, na podstawie różnych historycznych prób radzenia sobie z wadami wzroku, odkryli, że banalnie prosta metoda “patrzenia przez dziurkę” wystarczy by nasz wzrok działał sprawniej.

Aby spróbować skuteczność tej metody, złóż dłoń w sposób pokazany na zdjęciu poniżej, pozostawiając malutką prześwitującą na wylot dziurkę. Nakieruj dłoń na tekst, który chcesz przeczytać, zbliż oko do dziurki na odpowiednią dla Ciebie odległość i postaraj się wytężyć wzrok. Skup się na tekście i postaraj się go przeczytać. Metoda ta działa na 98,7% badanych osób, które na co dzień borykają się z problemami ze wzrokiem.

Ćwiczenie
Rys. 3 Sposób ułożenia dłoni - metoda patrzenia przez dziurkę

Współczesna adaptacja metody przesłonowej

W myśl przesłonowej metody poprawy wzroku powstały okulary Optica Brille, które mają wymuszać taką pracę mięśni kontrolujących pracę oczu, aby w perspektywie kilku tygodni doszło do redukcji lub całkowitego wyrugowania wad wzroku: krótko i dalekowzroczności, prezbiopii, astygmatyzmu, problemów z szybką akomodacją, a nawet starczowzroczności. Są skonstruowane analogicznie do okularów korekcyjnych z tą różnicą, że zamiast przejrzystych soczewek, zastosowano w nich „plansze” z tworzywa, w których wykonano liczne otwory o niedużej średnicy. Ich układ i wielkość poważnie ograniczają ilość docierającego do oka światła, sprawiają, że nie dociera ono do oka równomiernie z całego pola widzenia.

Optica Brille

W związku z tym, że oczy osoby noszącej okulary Optica Brille nie są w stanie jednocześnie odebrać bodźców z całego pola widzenia, dochodzi do adaptacji mięśniowych. Mięśnie sterujące pracą gałki ocznej muszą wprawiać ją w intensywny ruch we wszystkich płaszczyznach, a także kontrolują kształt soczewki, co jest niezbędne do wyostrzenia obrazu i skupienia go na siatkówce. Zakres pracy mięśni w okularach Optica Brille jest większy niż w okularach korekcyjnych i u osób niestosujących żadnej metody korekcji wady wzroku. Regularne ćwiczenie oczu poprzez używanie tych okularów ma w założeniu zwiększać aktywność mięśni oka, a tym samym pozwolić na samoczynną korekcję wad wzroku również po zakończeniu okresu terapii. Szacuje się, że czas potrzebny na adaptację mięśni oczu wynosi w zależności od uwarunkowań indywidualnych nawet od 3 do 6 tygodni.

Filmik wyjaśniający działanie Optica Brille

Efekty stosowania okularów Optica Brille

Po kilku tygodniach treningu oczu w okularach Optica Brille zwiększa się sprawność i zakres pracy mięśni kontrolujących ułożenie i kształt elementów strukturalnych oka. Stanowi to podstawowy warunek sprawnej akomodacji oraz prawidłowej pracy przestrzennej gałek ocznych. Dzięki silniejszym mięśniom istnieje możliwość minimalizacji większych lub całkowitego usunięcia mniejszych wad wzroku związanych z nieprawidłowym skupianiem światła na siatkówce (prezbiopia, krótko i dalekowzroczność, astygmatyzm). Trening mięśni pozwala też sprawnie regulować akomodację u osób bez stwierdzonej wady wzroku, zatem sprawdza się jako profilaktyka na przykład u pacjentów, którzy dużo czasu spędzają ze wzrokiem utkwionym na bliskim (praca przy komputerze).

Reakcje osób korzystających z Optica Brille za granicą

Czy warto, opinie, gdzie kupić?

Należy stwierdzić, że okulary Optica Brille zostały skonstruowane w sposób optymalny dla założonej funkcji, natomiast ich działanie opiera się na dobrze zbadanych zjawiskach fizycznych oraz procesach biologicznych. Mechanizm działania jest zgodny z założeniami producenta i istnieją wszelkie podstawy, żeby stwierdzić, iż zaproponowane przez producenta sposoby treningu oczu z wykorzystaniem Optica Brille mogą przynieść zapowiadane korzyści. Należy przy tym podkreślić potencjalnie największą skuteczność w profilaktyce oraz u pacjentów z relatywnie niedużymi wadami wzroku. U pozostałych metoda ta będzie pomocna jako profilaktyka pogłębiania się wad oraz wspomagająca metoda terapii konwencjonalnych. Niemniej jednak stanowi nie inwazyjną i o wiele tańszą alternatywę dla laserowej korekcji wad wzroku, na którą niewiele osób może sobie pozwolić zarówno w kontekście zdrowotnym jak i kosztowym.

Kliknij i przejdź do strony producenta Optica Brille i zacznij kurację poprawy wzroku już dziś!

Komentarze

Sergiusz L

Czwartek 8.04.2021

Idealna rzecz do testowania podczas siedzenia w domu...korzystam 2 tygodnie i coś w tym jest. Gazetę mogę przeczytać bez oksów co wczesniej nie bylo mozliwe. Fajnie

Mariusz L

Wtorek 6.04.2021

@Ewa sprzedają online i nawet na stornie mają informacje że dowożą i sprzedają bezproblemu

Ewa Ślusarska

Wtorek 6.04.2021

Wiecie czy sklep dalej dziala? można zamówić podczas obecnej kwarantanny nie zamknęli się?

Barbara

Piątek 2.04.2021

Super uwirzylam po wykonaniu cwiczenia ja cztam bez okularów. W dniu dzisiejszym zamowilam caly komplet .

Michał N.

Piątek 2.04.2021

Polecam, naprawdę pomaga

Ada Le

Sobota 27.03.2021

Pomogło dzięki!

KubaG

Poniedziałek 22.03.2021

Kupiłem mamie, jest mega zadowolona, rozwiązuje krzyżówki i ogląda TV już bez większych problemów! Super.

Agata Wes

Czwartek 18.03.2021

Spróbowałam z tymi palcami. To jest coś niebywałego, początkowo nie wierzyłam ale moje zdanie zmieniło się od razu!! Okularki zamówione dzięki!

Martti

Środa 17.03.2021

Niezwykłe te okulary, super historia i mam nadzieje, że działanie będzie równie EXTRA ;>

Janek B

Czwartek 11.03.2021

Dzięki, w końcu pozbyłem się mojego odwiecznego problemu ze wzrokiem... :)

Moniq

Sobota 6.03.2021

Ciekawy artykuł na pewno zainteresuje się tematem, dzięki! PS: Właśnie odwiedziłam stronę producenta http://opticabrille.com i jestem pozytywnie zaskoczona niską ceną w porownaniu do standardowych metod korekcji wzroku.

Paweł

Środa 3.03.2021

Mega sprawa, kupiłem i wczoraj doszły, efekt fenomenalny i natychmiastowy tylko uważajcie na tanie podróbki bez certyfikatu autentyczności...

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny publicznie.